صفحه اصلی instagram Telegram بیوگرافی گالری تصاویر گالری فیلم گالری صوت آموزشگاه کنسرت خانواده ارتباط با علی طریقت  
 

 

 

علی طریقت متولد 12 بهمن 1350 در خانواده ای هنرمند مقدمات موسیقی را در کودکی نزد پدر فراگرفت.

ساز سه تار را نزد اساتیدی چون مهرداد ترابی - جلال ذوالفنون - محمد موسوی - عطا جنگوک آموخته و به فراگیری ساز تار نزد استاد ظریف پرداخته و با ورود به دانشگاه موسیقی از محضر اساتیدی چون داریوش پیرنیاکان - علی اکبر شکارچی - وارطان ساهاکیان - هومان اسعدی -ساسان فاطمی و خانم دکتر سادات افسری بهره برد.

علی طرقت فارغ التحصیل کارشناسی موسیقی از دانشگاه سوره تهران و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

از آلبوم های صوتی که علی طریقت آهنگ سازی انرا به عهده داشته می توان به شورسرمستان با هم نوایی 4 خواننده،  آلبوم جام الست با صدای حسام الدین سراج و آلبوم بی کلام سرآغاز و ...

علی طریقت از سال 1373 سرپرستی گروه های نغمه و نوا و طریقت را به عهده داشته که آخرین اجرای گروه در سال 1390 در تالار وحدت به روی صحنه رفت .

از دیگر آثار می توان به موسیقی فیلم مستند فرش ساخته بهروز افخمي اشاره کرد که در آن با کیوان هنرمند همکاری داشته که در جشنواره فرش 1387 مقام اول را کسب کرد و همچنین از سال 1374 به صورت مستمر با رادیو تهران همکاری داشته که حاصل این همکاری آثاری چون: گل مینو سرشت با صدای سالار عقیلی ، نجوا نیاز و ... می باشد.

علی طریقت از سال 1375 تا 1386 به عنوان مدرس تار و سه تار با فرهنگسرای بهمن همکاری داشته و از سال 1375 تا کنون با آموزشگاه موسیقی طریقت همکاری دارد

علی طریقت از سال 1384 بصورت پروازی در جزیره کیش به تدریس تار، سه تار و تئوری موسیقی می پردازد.

علی طریقت از سال 1388 اولین آموزشگاه دارای مجوز را در منطقه 16 تاسیس نمود. علی طریقت از سال 1394، اولین آموزشگاه موسیقی درجه یک را در منطقه دربند تأسیس نمود که این آموزشگاه مجهز به سالن تمرین و سالن اجرا جهت گروه های موسیقی و هنرجویان می باشد.

 

 

 

::: رســـــا :::

نوعی سه تار با کاسه بزرگتر و تعداد 6 سیم، براساس ایده ای از علی طریقت توسط استاد احمد ناظمی ساخته شد.

................................................................................................................................................................................................

::: بم نوا :::

نوعی بم تار است ، که با تغییراتی در سرپنجه و اضافه کردن یک سیم دیگر 5/1 اکتاو به صدای آن اضافه شده و صدای بم لطیفی توسط این ساز به گوش می رسد. این ساز از ابداعات علی طریقت در سال 1389 می باشد که طراحی آن توسط علی طریقت و ساخت آن توسط مهدی شیخ محسن انجام شده است. 

................................................................................................................................................................................................

::: فغان :::

نوعی ساز کششی بم می باشد که با الهام از ساختمان تار و ویلن طراحی شده که می تواند مکمل سازهای کششی در ارکسترهای موسیقی اصیل باشد.این ساز از ابداعات علی طریقت در سال 1389 می باشد که طراحی آن توسط علی طریقت و ساخت آن توسط مهدی شیخ محسن انجام شده است. 

 
 
  بیوگرافی گالری تصاویر گالری فیلم گالری صوت آموزشگاه کنسرت خانواده ارتباط با علی طریقت